Тваринний світ є одним з компонентів навколишнього природного середовища, національним багатством України, джерелом духовного та естетичного збагачення і виховання людей, об’єктом наукових досліджень, а також важливою базою для одержання промислової і лікарської сировини, харчових продуктів та інших матеріальних цінностей, тому законодавством України встановлюються певні вимоги щодо використання об’єктів тваринного світу.
Ведення рибного господарства та рибальства повинні здійснюватися з додержанням таких основних вимог: недопущення погіршення умов існування водних живих ресурсів, забезпечення охорони водних живих ресурсів від браконьєрського та іншого використання, що проводиться з порушенням правил, сприяння природному відтворенню водних живих ресурсів, виконання встановлених норм, лімітів, термінів та правил використання водних живих ресурсів та ін..
Грубим порушенням правил рибальства вважається рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову.
Зазначені дії тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.
Протягом 10 місяців 2020 року Каланчацьким районним судом Херсонської області було розглянуто 59 справ за правопорушення, передбачене ч.4 ст. 85 КУпАП.
З них, по 12 справам провадження було закрито, 8 – у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП, одній особі оголошено зауваження, по трьом справам адміністративні матеріали було направлено до органу досудового розслідування.
47 осіб було притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу 340грн. Крім того, стягнуто судовий збір у розмірі 420 грн. знаряддя лову конфісковано на користь держави.