17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.
Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, що в 1960 році були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Цей день також став символом світового визнання проблеми гендерного насилля.
В цей день уряди країн та міжнародні організації здійснюють заходи з метою підвищення інформованості суспільства щодо цієї проблеми. Жінки по всьому світу стають жертвами згвалтувань та зазнають побутового насилля, до того ж, маштаби та істинна природа такого насильства нерідко приховані.
Дуже важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у XXI сторіччі, потерпають українські жінки. Щороку близько 10000 жінок в Україні гине від домашнього насильства. Жінки у всьому світі потерпають від домашнього насильства більше, ніж від пограбувань та в автомобільних катастрофах, разом узятих. Ми маємо визнати, що проблема насилля в Україні все ще існує.
Україна як держава докладає зусиль, аби викорінити насильство в сім‘ї: ухвалено відповідний закон; країна приєдналася до кампанії ООН проти побутового насильства; започаткована загальнодержавна кампанія “Стоп-насильству”.
Правосуддя нашої країни також засуджує насилля над жінками.
Так, 17 листопада 2020 року Каланчацьким районним судом Херсонської області під головуванням судді Ковальчук О.В. було ухвалено вирок відносно гр. С., якого було звинувачено у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України.
Громадянин С. 10.05.2020 року, близько 01-00 години, знаходячись в приміщенні будинку по вул. Чаплинській, в смт. Каланчак, Херсонської області, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, та бажаючи настання їх наслідків, в ході сварки, кулаком своєї лівої руки наніс три удари в обличчя своїй дружині С., в результаті чого спричинив останній тілесні ушкодження у вигляді: закритої черепно-мозкової травми – струсу головного мозку, забою (травматичного набряку, гематоми) м’яких тканин лівої половини обличчя, носу, лівої вушної раковини, губ, забою верхньої і нижньої губи.
Зазначеним вироком, обвинуваченого визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України та призначено покарання у виді 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в розмірі 850 гривень.
Крім того, на користь потерпілої стягнуто моральну шкоду в сумі 5000 гривень 00 копійок.