Завідомо неправдивий виклик поліції тягне відповідальність
Стаття 183 КУпАП передбачає відповідальність за завідомо неправдивий виклик пожежної охорони, поліції, швидкої медичної допомоги або аварійних служб.
Об’єктом цього правопорушення є суспільні відносини у сфері громадського порядку. Громадський порядок – це обумовлена потребами суспільства система врегульованих правовими та іншими соціальними нормами система відносин, що складаються в громадських місцях в процесі спілкування людей, і яка має на меті забезпечення спокійної обстановки суспільного життя, нормальних умов праці і відпочинку людей, для діяльності державних органів, а також підприємств, установ та організацій. Об’єктивна сторона правопорушення полягає у завідомо неправдивому виклику пожежної охорони, поліції, швидкої медичної допомоги або аварійних служб. Дії правопорушника спрямовані на зрив нормальної роботи таких необхідних для суспільства служб. Правопорушник викликає представника цих служб нібито для надання допомоги, знаючи наперед про те, що в цьому не має ніякої необхідності.
Суб’єктивна сторона характеризується наявністю прямим умислом. Суб’єктом правопорушення може бути особа, якій виповнилося 16 років.
Протягом 2021 року Каланчацьким районним судом неповнолітній Б.
двічі притягався до відповідальності за правопорушення, передбачене ст.. 183 КУпАП.
Так 28.01.2021 постановою суду його визнано винним за те, що 03.11.2020 року о 17:50 год., знаходячись в стані алкогольного сп"яніння та перебуваючи за місцем свого проживання, гр. Б. здійснив завідомо неправдивий виклик працівників поліції, повідомивши про домашнє насилля та застосував до неповнолітнього захід впливу, передбачений статтею 24-1 КУпАП у вигляді попередження.
Однак, як мовиться «марні ваші сподівання», і вже 22.02.2021 відносно цього ж неповнолітнього було ухвалене ще одне рішення за подібні дії вчинені 10.12.2021 року о 23 год. 30 хв. Санкція була аналогічною.