flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

АЛІМЕНТИ НЕОБХІДНО ПЛАТИТИ!

25 березня 2021, 10:42

АЛІМЕНТИ НЕОБХІДНО ПЛАТИТИ!

 

Кожна дитина має право на рівень життя, 
достатній для її фізичного, 
інтелектуального, морального, культурного, 
духовного і соціального розвитк
у
(стаття 8 Закону України "Про охорону дитинства")

 

         Відповідно до ч. 2. ст. 51 Конституції України, батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття. Повнолітні діти зобов'язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків. 

         Статтею 181 Сімейного кодексу України  визначені способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину, які визначаються за домовленістю між ними. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів. 

         Законом України від 07 грудня 2017 року № 2234-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів, який набрав чинності 06 лютого 2018 року, було доповнено Кодекс України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) статтею 183-1.

         Зазначеним законом запроваджені додаткові механізми і гарантії захисту прав дитини та інших осіб на отримання аліментів.

         Так, ч. 1 ст. 183-1 КУпАП передбачено відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.

         Протягом 2021 року до Каланчацького районного суду Херсонської області надійшло 9 адміністративних матеріалів щодо вчинення правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУпАП.

         На сьогоднішній день 5 осіб визнано винними та притягнуто до відповідальності в межах санкції ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.

         Так, по справі № 657/101/21 правопорушник С. своєчасно не сплачуючи аліменти створив заборгованість в сумі 36116,97грн. 10 грудня 2020 року державним виконавцем Каланчацького РВ ДВС було складено протокол та направлено для розгляду до суду. 15 лютого 2021 року в судовому засіданні правопорушник вину визнав та пояснив, що не може сплачувати аліменти, оскільки ніде не працює.  В результаті розгляду суддею було ухвалено рішення про притягнення до адміністративної відповідальності та застосовано стягнення у виді суспільно корисних робіт на строк 120 годин. Крім того, стягнуто на користь держави судовий збір 454 грн.

         По справі № 657/131/21 гр. П. створив заборгованість в сумі 60768,13грн. Згідно постанови суду – 200 годин суспільно корисних робіт + 454 грн.  судового збору.

         По справі № 657/132/21 гр. С. створив заборгованість в сумі 369789грн. Як результат - 200 годин суспільно корисних робіт + 454 грн. судового збору.

         А ось громадянин К.  примудрився  створити заборгованість по двом виконавчим листам, і до речі немаленьку. На утримання однієї дитини по рішенню 2010 року – 70723грн, а по рішенню 2015 року на утримання другої дитини – 63064грн. За результатами розгляду кожного протоколу винну особу притягнуто до відповідальності та застосовано стягнення у виді суспільно корисних робіт на строк 120 годин. Та,  відповідно, стягнуто на користь держави судовий збір 454 грн.

 

         Хотілося, щоб застосовані стягнення сприяли посиленню захисту прав дитини на отримання аліментів та стимулювали платників аліментів до належного виконання свого обов’язку погашення заборгованості і недопущенню її виникнення.