flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Для держслужбовців уводять нові етичні правила

02 червня 2021, 10:20

Для держслужбовців уводять нові етичні правила

 

         НАДС наказом від 28.04.2021 р. № 72-21 оновило Загальні правила етичної поведінки держслужбовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

 

         Нагадаємо, що при прийнятті на держслужбу або на службу в органи місцевого самоврядування особу ознайомлюють з цими Загальними правилами. Відмітку про таке ознайомлення додають до особової справи держслужбовця чи посадової особи місцевого самоврядування.

 

         В оновлених правилах передбачили, що держслужбовці та посадові особи місцевого самоврядування під час виконання своїх посадових обов'язків повинні проявляти стриманість у разі критики чи образ з боку громадян, зауважувати щодо неприйнятності такої поведінки і необхідності дотримання норм ввічливого спілкування.

 

         Також вони, у т. ч. в поза робочий час, повинні утримуватися від поширення інформації, зокрема розміщення коментарів на веб-сайтах і у соціальних мережах, що можуть завдати шкоди репутації державних органів та органів місцевого самоврядування.

 

         На додачу держслужбовці та посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані у своїй поведінці не допускати:

 

         - використання нецензурної лексики, підвищеної інтонації;

 

         - принизливих коментарів щодо зовнішнього вигляду, одягу, віку, статі, сімейного стану або віросповідання особи;

 

         - поширення чуток, обговорення особистого або сімейного життя колег, членів їх сімей та інших близьких осіб;

 

         - впливу приватних, сімейних, суспільних або інших стосунків чи інтересів на його (її) поведінку та прийняття рішень під час виконання своїх посадових обов'язків;

 

         - прояву будь-якої з форм дискримінації за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, а також за мовними або іншими ознаками;

 

         - дій сексуального характеру, виражених словесно (погрози, залякування, непристойні зауваження) або фізично (доторкання, поплескування), що принижують чи ображають осіб, які перебувають у відносинах трудового, службового, матеріального чи іншого підпорядкування.