flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Щодо стягнення аліментів

17 квітня 2018, 16:02

Уже місяць діє закон про посилення  відповідальності за несплату аліментів. І серед заходів найефективнішим адвокати назвали обмеження виїзду за кордон. Саме цього найбільше побоюються клієнти – повідомили на засіданні комітету з цивільного, сімейного та спадкового права Асоціації працівників України. Адже процедура детально прописана і підтримується наказами Міністерства юстиції та міністерства внутрішніх справ щодо співпраці з прикордонними службами. Працівники останніх перевіряють громадян через реєстр боржників. Тому для вільного пересування необхідно виконувати аліментні зобов»язання.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку  примусового стягнення заборгованості  зі сплати аліментів» від 06.02.2018 передбачає кілька заходів для тих, хто має шестимісячний борг перед дитиною:

  • Обмеження виїзду за кордон;
  • Вилучення посвідчення водія;
  • Вилучення права на полювання та права на носіння зброї.

У Кодексі про адміністративні правопорушення також визначено обов»язок відпрацювати борг на суспільно-корисних роботах строком від 120 до 240 годин. А призначена заробітна плата піде на користь позивача. Крім того, за ст..9 закону «Про виконавче провадження», боржник не може продати, поміняти або передати майно у спадок. Нотаріус має його перевірити за державним реєстром і за наявності боргу – відмовити в укладенні правочину й повідомити виконавчу службу. А це, відповідно, дасть нові можливості для стягнення аліментів.

За рішенням суду виконавець виносить постанови  про тимчасові обмеження виїзду за кордон, керування транспортним засобом, права на полювання і носіння зброї. Обмеження не стосується тих, хто в такий спосіб заробляє собі на життя або користується авто через інвалідність. До цієї категорії належать водії, ті хто проходить військову службу, учасники бойових дій. Але тут у складному становищі опиняються ті, хто працює нелегально, наприклад далекобійники.

В Україні власників авто багато, але в нас немає дієвого механізму реалізації цієї норми. Повідомлення про тимчасове обмеження права на водіння правники відправляють до сервісного центру МВС, там ставлять відмітку, але посвідчення водія вилучають, коли зупинять боржника на дорозі. А це може статися через кілька місяців а то й років.

 

 

Газета «Закон і Бізнес» №14 (1364), 7-13 квітня 2018 року.