flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Узагальнення судової практики розгляду справ про адміністративні правопорушення за ст. 183-1 КУпАП за І півріччя 2018 року

09 липня 2018, 15:29

         Свідомих «татусів» і «матусь», які після розлучення добровільно і вчасно виплачують аліменти на своїх дітей, можна на пальцях перерахувати. Насправді ж ми стикаємося з безсторонніми ситуаціями, коли матерям (рідше – татусям) припадає в буквальному сенсі вибивати з колишнього подружжя гроші на утримання спільної дитини. 

         З 06 лютого 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» (Закон від 7 грудня 2017 року №2234-VIII). Закон передбачає нові засоби примусового виконання рішень до боржника, який не сплачує аліменти більше ніж шість місяців. Зокрема, Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено статтею 183-1, яка передбачає адміністративну відповідальність за несплату аліментів, що призвела до виникнення заборгованості понад шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

         За період дії цієї статті станом на 01.07.2018 в провадженні Каланчацького районного суду  перебувало 44 адміністративних матеріали, що були направлені Каланчацьким РВ ДВС ГТУЮ в Херсонській області.

         Постановами суду  9 протоколів було повернено до ВДВС, з них 5 - на вимогу ДВС, інші для встановлення фактичного місця проживання боржника.

 

На кінець звітного періоду розглянуто 30 матеріалів.

 

По закінченню розгляду справ, вказаної категорії до 29 осіб, відносно яких було складено адміністративні протоколи було застосовано адміністративне  стягнення у виді  120 годин суспільно корисних робіт. 26 постанов уже звернено до виконання.

 

Відносно однієї особи провадження було закрито у зв’язку з малозначністю правопорушення, оскільки заборгованість на час розгляду справи вже було повністю правопорушником погашено.

 

           Жодну постанову не було оскаржено в апеляційному порядку.

 

           Більшість правопорушників є чоловіки, однак серед цього числа є і жінки, загальна кількість їх склала майже 10 %. Що стосується розміру заборгованості по аліментам, то деякі суми м’яко кажучи вражають. Так, найменший розмір заборгованості склав 4827грн, а найбільший 52344грн.

 

           Обов’язок батьків утримувати неповнолітню дитину, а в окремих випадках і своїх повнолітніх дітей, належить до конституційних обов’язків. А тому маємо надію, що посилення юридичної відповідальності змусить більш відповідально ставитися до своїх батьківських обов’язків.

 

 

 

Заступник керівника апарату

Каланчацького районного суду                                                                    О.В. Звягіна