flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Деклараційна кампанія 2019

25 лютого 2019, 15:31

З січня місяця 2019 року почала діяти деклараційна кампанія 2019 року (триває три місяці: з січня по березень місяць – до кінця доби 31 березня).

Наприкінці 2018 року НАЗК внесло ряд доповнень  до своїх Роз’яснень.  Оглянемо  деякі з них.

Так, якщо особа звільнилася за переведенням або стала переможцем конкурсу, звільнилася з роботи в одному органі і прийнята на роботу в інший орган наступного робочого дня, звільнення не вважається припиненням діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави і тоді декларація перед звільненням не подається.

При поданні до конкурсної комісії документів особою, яка бажає взяти участь в конкурсі, може бути використаний будь-який тип раніше поданої декларації, якщо такою декларацією охоплено необхідний звітний період.

У разі виявлення суб’єктом декларування у поданій декларації недостовірних відомостей після семиденного строку з дня подання декларації, він може звернутися до НАЗК через свій персональний електронний кабінет, деталізовано описати виявлені неточності або помилки. Відповідна інформація буде врахована НАЗК у разі проведення  перевірки декларації відповідного суб’єкта декларування.

Аналіз норм статей Цивільного кодексу України свідчить про те, що видача довіреності на володіння , користування та розпорядження транспортними засобами без належного укладення договору купівлі-продажу цього транспортного засобу не вважається укладеним відповідно до закону договором та не є підставою для набуття права власності на транспортний засіб особою, яка цю довіреність отримала.

 Тому, підлягає декларуванню транспортний засіб, який передано іншій особі на підставі довіреності з правом розпорядження.

Зверніть увагу, що якщо протягом 2018 року суб’єкт декларування або член сім’ї отримав кредит, незалежно від його суми, він має про це зазначити у розділі 11 Декларації (Доходи).

Окремі розділи декларації містять так звані порогові суми, тобто вартість того чи іншого об’єкта декларування, менше за яку інформацію про об’єкт можна у декларації не зазначити.

Так у розділі 11 декларації «Доходи», у тому числі подарунки», зокрема зазначаються відомості щодо подарунка лише у разі, якщо його вартість перевищує 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених  на 1 січня звітного року, тобто 8810 грн. – для подарунків як у грошовій так і не грошовій формі.


 

Керівник апарату суду              О.В. Бабенко