flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості

14 листопада 2019, 15:55

05 серпня 2019 року до  Каланчацького районного суду Херсонської області звернувся гр. Г. з позовом, в якому просив визнати незаконими і неправомірними дії інспектора Каланчацького відділення поліції Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області та скасувати постанову у справі про адміністративне  і закрити провадження у справі за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення.

         Мотивуючи свої вимоги, позивач вказав, що 25 липня 2019 року, керуючи автомобілем, був зупинений відповідачем, який повідомив про вчинення ним адміністративного правопорушення, оскільки його пасажир нібито не був пристебнутий ременем безпеки. Позивач даний факт заперечував, оскільки вказаного у постанові правопорушення не допускав так як і він і його пасажир були пристебнуті ременями безпеки.

         Суд при розгляді справи 03 вересня 2019 року зазначив, що посилання на належні та конкретні докази, які свідчать про вчинення особою адміністративного правопорушення, перелік яких визначено статтею 251 КУпАП, повинні міститися саме в постанові про адміністративне правопорушення, однак будь-яких доказів, які б свідчили про вчинення позивачем порушення правил дорожнього руху при винесенні оскаржуваної постанови не надано, в графі «до постанови додається» не зазначено будь-яких доказів.

         В разі відсутності у постанові про адміністративне правопорушення посилань на докази вчинення особою адміністративного правопорушення (визначені статтею 251 КУпАП), які у відповідності до статті 252 цього Кодексу повинні бути оцінені відповідним органом (посадовою особою) виключно під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, надання таких доказів в подальшому виключатиме їх належність та допустимість з огляду на факт відсутності посилань на них у самій постанові.

         Всупереч даним вимогам, суб'єктом владних повноважень жодного доказу в обґрунтування законності винесеної ним постанови та накладення на гр.Г. штрафу, передбаченого санкцією ч. 5 ст. 121 КУпАП,  не долучено до матеріалів справи.

         Так, єдиним доказом вчинення позивачем адміністративного правопорушення є сама оскаржувана постанова по справі про адміністративне правопорушення, в якій зафіксовано порушення водієм правил дорожнього руху.

         Однак,  зазначена постанова є саме предметом спору між сторонами та не може розглядатися як доказ за відсутності інших доказів на підтвердження обставин вказаних в оскаржуваній постанові.

          З огляду на вищевикладене, враховуючи, що гр.Г., оспорює факт того, що він вчинював інкриміноване йому правопорушення, суд констатував відсутність достовірних даних, на підставі яких він має можливість встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для даного провадження та підлягають доказуванню, а тому відсутні дані про наявність в діях особи, відносно якої винесено оскаржувану постанову, ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 121 КУпАП, в зв’язку з чим вона підлягає скасуванню з закриттям провадження у справі.