flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

До дня боротьби за ліквідацію насильства по відношенню до жінок

26 листопада 2019, 09:00

            Ще до кінця 80-х років насильство в сім'ї, по відношенню до жінок, яке пов'язано з традицією, культурою, релігією, вважалося особистою справою або родини, або цілого суспільства. Про це неприйнятно було говорити у рамках тематики прав людини.

            Лише у 1993 році була прийнята декларація ООН про викорінення насильства щодо жінок і проведена глобальна Віденська конференція. Це був перший міжнародний захід ООН, на якому насильство по відношенню до жінок було визнано, як порушення прав людини, а не приватна справа родини. А як будь-яке порушення прав людини на насильство мають реагувати і держава, і уряди, і суспільство.

            17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.
Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, що в 1960 році були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Цей день також став символом світового визнання проблеми гендерного насилля.
В цей день уряди країн та міжнародні організації здійснюють заходи з метою підвищення інформованості суспільства щодо цієї проблеми. Жінки по всьому світу стають жертвами згвалтувань та зазнають побутового насилля, до того ж, маштаби та істинна природа такого насильства нерідко приховані.

            І ось декілька доказів цього ганебного явища, узятих із судової практики Каланчацького районного суду Херсонської області.

Громадянин Ф. в період часу з 10.08.2018 по 22.05.2019, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, за місцем свого мешкання, усвідомлюючи характер своїх протиправних дій, маючи прямий умисел на вчинення домашнього насильства, систематично вчиняв дії психологічного насильства по відношенню до своєї колишньої дружини, з якою спільно проживає, що проявилося у словесних образах потерпілої нецензурними виразами, що принижували її гідність, внаслідок чого остання зазнала психологічних страждань.

23.07.2019 року Каланчацький районний суд визнав винним гр. Ф. винним у вчиненні  кримінального правопорушення, передбаченого  ст. 126-1  КК України та призначив йому покарання у виді 200 (двохсот) годин громадських робіт.

 

Громадянин З. з 04.06.2018 по 24.05.2019, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння за місцем свого мешкання,  усвідомлюючи характер своїх протиправних дій, маючи прямий умисел на вчинення домашнього насильства, систематично вчиняв дії психологічного насильства по відношенню до своєї співмешканки, з якою спільно проживає, що проявилося у словесних образах потерпілої нецензурними виразами, що принижували її гідність, внаслідок чого остання зазнала психологічних страждань.

11.11.2019 вироком суду визнано винним гр. З.  1967 року народження у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого  ст. 126-1 КК України.

 Призначено покарання у виді громадських робіт на строк 200 (двохсот) годин.

 

            Дуже важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у XXI сторіччі, потерпають українські жінки.