Постановою Каланчацького районного суду Херсонської області від 15 січня 2020 року гр. С. притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП. Однак, це не стало уроком для нього.
І вже, 08 січня 2019 року о 19 год. 20 хв. в смт. Каланчак по вул. Перекопській гр. С. керував автомобілем ВАЗ з ознаками наркотичного сп’яніння (порушення мовлення та не реагування на світло зіниць). Від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп»яніння відмовився в присутності двох свідків.
Правопорушник в судовому засіданні провину визнав з протоколом про адміністративне правопорушення погодився. Матеріали справи повністю підтвердили його вину.
Дії винної особи були кваліфіковані за ч. 2 ст. 130 КУпАП - керування транспортними засобами особами в стані наркотичного сп'яніння, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння, вчинене особою, яка протягом року притягувалася до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
При визначенні адміністративного стягнення суд керувався Постановою Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті». В пункті 28 Постанови зазначено, що позбавлення права керувати транспортними засобами можна застосовувати тільки як основне адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 121, ч. 4 ст. 122, ст. 122-2, ч. 3 ст. 123, статтями 124 і 130 КУпАП. Можливості накладати на винну особу таке стягнення як додаткове цей Кодекс не надає. Суди не вправі застосовувати його й тоді, коли винна особа вже позбавлена такого права або взагалі його не мала.
Відповідно до п. 1.10 Правил дорожнього руху України, водієм є особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії. Водієм також є особа, яка навчає керуванню транспортним засобом, перебуваючи безпосередньо у транспортному засобі.
З матеріалів справи вбачається, що правопорушник посвідчення водія не отримував і не навчав керуванню транспортним засобом інших осіб.
Виходячи з вищевикладеного, ця особа, згідно вимог п. 1.10 Правил дорожнього руху України, не є водієм.
04 лютого 2020 року Каланчацьким районним судом Херсонської області гр. С. визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі одна тисяча двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20 400 грн. без оплатного вилучення транспортного засобу.